Kadınlar İçin Sağlıklı Saçların Sırrını Açıklıyoruz

Saç ve saç derisi bakımınızda ihtiyacınız olan tüm detayları keşfedin.

Güzel Kadın

Güzel Kadın

@guzelkadin

Eklenme

:11 Eki 2022 - 10:07

Güncellenme

:22 Nis 2024 - 09:30

Kadınlar İçin Sağlıklı Saçların Sırrını Açıklıyoruz

Sağlıklı saçlara kavuşmak düzenli yapılan bakım rutinleri ve doğru ürünlerin doğru şekillerde kullanılmasından geçiyor. Peki siz saçlarınızın sağlığını yeterince önemsiyor musunuz? Doğru bir bakım rutini edinerek ve bu bakımları düzenli olarak saçlarınıza uygulayarak daha sağlıklı, daha canlı ve daha parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçınızın yumuşak, canlı ve parlak olması için saçları nasıl kuruttuğunuzdan, durulama suyunuzun sıcaklığına kadar birçok etken önem taşıyor. Tabii bunlar arasında en çok öne çıkanlardan birkaçı da saçınızın ihtiyacına ve saç tipinize uygun şampuan seçmekten geçiyor. Gelin sağlıklı saçlara kavuşmak için bakım rutininize eklemeniz gereken detayları keşfedelim.

Saç ihtiyacınıza yönelik şampuan kullanın

Kullandığınız şampuanı düzenli olarak kullanmak saçlarınızın şampuanın içeriğine alışması ve etkinin artması için oldukça önemli. Bu noktada saç tipinize ve saçınızın ihtiyacına uygun şampuanınızı seçtikten sonra bu şampuanı kullanmayı bir rutin haline getirmenizde fayda var.

Peki saçınıza uygun şampuanı nasıl seçebilirsiniz? Clear Women Şampuan Serisi birçok farklı saç sorununa çözüm sunan bir yelpazeye sahip. Bu sayede saçınızın tüm ihtiyaçlarını tek bir şampuan ile karşılamanız da mümkün. Şimdi baştan sonra yenilenen yeni sıvı jel formülü ve içeriğindeki B3 vitamini ve tohum yağı sayesinde saç derinizi besliyor.

Clear Women Yumuşak & Parlak Şampuan saçlarınıza 3 kata kadar daha yumuşak* saçlar sunuyor. Clear Women Bitkisel Sentez ile 3 kata kadar daha hacimli saçlara** kavuşabilirsiniz. Clear Women Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile de 10 kata kadar daha az dökülen*** saçlara sahip olabilirsiniz.

Clear Women’ın saç ve saç derisindeki uzmanlığı ile saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı sağlayabilir. Yumuşacık, canlı ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Duş rutininize eklemeyi unutmayın.

Saçlarınızı yıkadığınız suyun sıcaklığı önemli

Evet şampuanınızı seçtiniz. Sırada onu nasıl kullanacağınız var. Şampuanınızı ıslak saçlarınıza ve saç derinize nazikçe masaj yaparak uygulayın ve iyice durulayın. Saçlarınızı durulamak için kullandığınız suyun sıcaklığı da canlılık için oldukça önemli. Aşırı sıcak su saç tellerinizi ve saç derinizi kurutabilir. Bu da daha cansız ve mat görünen saçlara neden olur. Bu yüzden duşta kullandığınız suyun sıcaklığını ılık olarak ayarlamanız oldukça önemli.

Saçlarınızı doğru şekilde kurutun ve tararken dikkatli olun

Yıkama sonrasında sıra saçları taramada ve kurutmada. Öncelikle saçınızı hemen duştan sonra tarıyorsanız bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Saçlar ıslakken en savunmasız olduğu durumlardan birinde olur. Herhangi bir sert hareket kırılmalara ve kopmalara neden olabilir. Kuru iken taramak ise saçlarınızın yapısını bozarak elektriklenmeye ve kabarmaya neden olabilir. Saçınızı taramak için en doğru zaman; hafif nemli olduğu zaman. Ayrıca kullandığınız tarağın da saçınızın şekline ve yapısına uygun olduğundan emin olun.

Isı ile kurutmayı eğer çok aceleniz yoksa bir kenara bırakabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra yumuşak bir havluyu saçlarınıza bastırıp çekerek fazla suyunu almayı deneyin. Havluyu başınıza sarmayın. Bu işlem de saç tellerinizin kopmasına neden olabilir.

Eğer kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa ısı ayarını düşük tutun ve makineyi saçlarınıza çok yaklaştırmayın.

Isı ile şekillendirici aletlerin kullanımını azaltın

Saçlarınızı şekillendirirken düzleştirici maşa gibi ısı ile şekillendirici aletler kullanıyorsanız, bu aletlerin kullanımını azaltmayı deneyebilirsiniz. Fazla ısı saçlarınızı yakıp kırılmalara neden olabilir. Kullanmanız gereken zamanlarda saçlarınıza ısıya karşı koruyucu bir ürün uygulayabilirsiniz.

Son olarak: Saçlarınıza haftada 1 nem verici bir maske yaparak saç ve saç derinizin nem ihtiyacını da koruyabilirsiniz.

YORUMLAR

Maksimum karakter sayısına ulaştınız.

Kalan karakter: