Zayıf Gösteren Abiye Elbise Modelleri

Seçeceğiniz abiye modeli ile daha zayıf görünebilirsiniz.

Güzel Kadın

Güzel Kadın

@guzelkadin

Eklenme

:08 Eki 2022 - 15:40

Güncellenme

:24 Tem 2024 - 00:42

Zayıf Gösteren Abiye Elbise Modelleri

Özel davetler, doğum günleri, düğünler, kutlamalar… Tüm bu özel anların vazgeçilmez elbiseleri olan abiyeleri seçmek onlarca seçenek arasından oldukça zor olabiliyor. Kimi zaman biraz kilo almış ya da şişmiş olabiliyoruz. Regl dönemlerimizde bile karın bölgemizde olan şişlik nedeniyle bazı abiyeleri es geçmek durumunda da kalabiliyoruz. Her daim güzel ve kusursuz görünme isteği hepimizde var. Her ne kadar olduğumuz halimizi sevsek ve kendimizi olduğumuz şekilde kabul etsek de bazen farklı bir görünüm isteyebiliyoruz.

Zayıf gösteren birkaç abiye elbise modeli ile, regl şişkinliklerini giderebilir ya da son zamanlarda aldığınız birkaç kiloyu gizleyebilirsiniz. He söylemeden geçmeyelim bizce kendimizi gizlememize hiç gerek yok fakat bu size daha iyi hissettirecekse neden olmasın ki.

A tipi abiye elbiseler

Belden oturan ve etek kısmı daha geniş ve dökümlü olan elbise modellerine a tipi elbise denir. Bu elbiseler özellikle basen bölgelerinizde fazlalıklarınız varsa, onları kapatarak olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlar. Eğer kol bölgenizde fazlalıklar varsa seçeceğiniz bu elbise modelini kol kısmını kapalı tercih edebilir ya da yine tercihinize bağlı olarak ince askılara da yönelebilirsiniz. Eğer straplez bir elbise giymek istiyorsanız üst kısmını oldukça sıkı hatta korseli elbiselerle oldukça zarif görünebilirsiniz.

Tüllü etekler

Tütü dediğimiz tüllü etekli abiye modelleri bu sezonun trendleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Özellikle yaz etkinliklerinin ve düğünlerinin en göze çarpan abiye modellerinden olan tüller aynı zamanda zayıf göstermesiyle de ön plana çıkıyor. Bel kısmı dar olan bu abiye modelleri kalın kumaşlardan tercih edildiğinde bel ve karın kısmınızda olan fazlalıkların toparlanmasını sağlıyor, elbisenin alt kısmının ise tıpkı a tipi elbiseler gibi daha geniş bir şekilde gelmesi ise basen kısmınızın daha ince görünmesini sağlıyor. Bir de bu modele tüller eklendiğinde daha zarif ve şık abiye modelleri karşımıza çıkıyor. Abiye seçeneklerinizi maksi elbise modellerinden yana tercih etmeniz de ince bir görünüm için önemli tüyolardan.

Kumaş seçimleri

Bir elbisenin üzerinize tam olarak uyum sağlaması için modeli kadar kumaşı ve rengi de önemli. Üstelik konu daha ince göstermesi olduğunda kumaş hızla ön plana çıkıyor. Krep, viskon, şifon, kaşmir gibi kumaşlar olduğunuzdan daha zayıf görünmenize yardımcı olur. Ayrıca pamuklu kumaşlar genellikle abiyelerde çok tercih edilmese de elbise seçimleriniz arasına ekleyebilirsiniz çünkü pamuklu kumaşlar da oldukça zayıf gösteren seçeneklerden.

Eğer likra ve saten gibi seçeneklere yönelecekseniz bu modeller vücut hatlarınızı fazlasıyla ön plana çıkaraktır. Özellikle satenin kalıp gibi duran bir kumaş olması tam üzerinize uygun bir beden almanızı gerektirecek bu da vücudunuzun tüm hatlarını ortaya koyacaktır. Aynı şekilde likranın da genişlemesi nedeniyle likralı modeller de tüm vücudunuzu sararak hatlarınızın ortaya çıkmasına neden olan kumaş seçenekleri arasında.

Koyu renkler

Siyah, koyu yeşil, lacivert, bordo gibi renkler her zaman olduğumuzdan daha zayıf görünmemizi sağlar. Ayrıca koyu renklerin verdiği asalet de yanımıza kar kalır. Yukarıda bahsettiğimiz elbise modellerini bir de koyu renkler arasından tercih ederseniz çok daha zayıf bir görünümde olabilirsiniz.

YORUMLAR

Maksimum karakter sayısına ulaştınız.

Kalan karakter: