2022 yılının en çok okunan Pleasure Up yazıları

Pleasure Up kategorimizin en çok okunan yazılarını bir araya getirdik. İşte Pleasure Up kategorimizde yıl boyunca sizlerin en çok severek okuduğu yazılar...

Güzel Kadın

Güzel Kadın

@guzelkadin

Eklenme

:05 Oca 2023 - 18:12

Güncellenme

:24 Tem 2024 - 00:42

2022 yılının en çok okunan Pleasure Up yazıları

Sağlıklı ilişkiler kurmaya, mutlu bir cinsel yaşama, kadın sağlığına, toplumsal cinsiyet eşitliğine ve daha birçok konuya değindiğimiz; romantik ilişkilere dair kitaplardan partnerler arası uyumu/uyumsuzluğu açığa çıkarmaya yardımcı sorulara ilgi çekici içerikleri derlediğimiz Pleasure Up kategorimizin 2022 yılında en çok okunan yazılarını bir araya getirdik. İşte Pleasure Up kategorimizde yıl boyunca sizlerin en çok severek okuduğu yazılar:

10. Libido nedir: Libido artırmanın 10 doğal yolu

Harvard Sağlık Yayınları’nın verdiği bilgiye göre cinsel yetersizlik her yaştan kadın ve erkeğin problemi. Bu problemin nedenleri yaşlılık, kronik hastalıklar, stres ya da psikolojik rahatsızlıklar olabiliyor. Uplifers olarak hem erkeklerde hem kadınlarda cinsel isteği artırmanın yollarını ve libidonuzu arttıracak doğal yolları araştırdık ve sizler için bazı bilimsel kaynaklı öneriler düzenledik. Libidonuzu arttırmanın bilimsel olarak kanıtlanmış 10 doğal yolunu yazımızda bulabilirsiniz.

Yazıyı inceleyin: Libido nedir: Libido artırmanın 10 doğal yolu

9. Seni seviyorum demenin 20 romantik yolu

Kuşkusuz hepimiz günlük yoğun iş ve hayat temposunda bazı şeyleri unutuyoruz ve bunların bedelini genellikle partnerlerimiz ödüyor. Bu yüzden biz şu iki küçük sözcüğü söylemeyi unuttuğumuzda -seni seviyorum- diyaloglarımız acı çekmeye başlıyor. Bu süreç ilk başta yavaş başlıyor; ancak siz fark edemeden aradaki boşluk çoktan açılmış olabiliyor. Evlilik uzman Gary Chapman tarafından yazılan “5 Sevgi Dili” adlı kitap eşlerin birbirlerine olan aşklarını farklı yollarla göstermelerini anlatıyor. O büyülü iki kelimeyi söylemenin en romantik 20 yolunu yazımızda bulabilirsiniz.

Yazıyı inceleyin: Seni seviyorum demenin 20 romantik yolu

8. Dramalardan uzak bir ilişki yaşamak mümkün mü?

Romantik ilişkilerinizde ya da çevrenizdeki ilişkilerde sürekli devam eden bir drama hali olduğunu fark ediyor musunuz? Hepimiz sağlıklı bir ilişkinin hayalini kuruyoruz; ilişkimizdeki mutluluğu, huzuru artırmak istiyoruz ancak yine de zaman zaman dramaların esiri olmaktan kaçamıyoruz. İlişkimizi çevremizdeki ilişkilerle kıyaslayabiliyor, sosyal medyada gördüğümüz çiftlerin paylaşımlarından etkileniyor ya da tepkilerimizi kontrol edemediğimizi için içimizdeki o sürekli bir drama arayan yönü besleyebiliyoruz. Haliyle, kıskançlıklar yaşayabiliyor; partnerimizle tartışmalara, kavgalara girebiliyoruz. Her ne kadar ufak tefek atışmalar ya da kıskançlıklar ilişkilerin tuzu biberi olarak değerlendiriliyor olsa da aslında ilişkilerin yapısına zarar veriyor. Peki, ilişkilerimizi bu dramalardan kurtarmak mümkün mü? Cevap, yazımızda.

Yazıyı inceleyin: Dramalardan uzak bir ilişki yaşamak mümkün mü?

7. Sıradanlıktan kurtulun: İlk buluşmada soracağınız 32 eğlenceli soru

Yeni tanıştığınız biriyle ilk kez konuştuğunuzda küçük de olsa muhabbet açmak ve bir konu hakkında konuşmak her zaman zordur. Özellikle yeni tanıştığınız kişi ilk kez randevuya çıktığınız biriyse konu bulmak daha da zor olabilir. Birini tanımak için sorulan sıradan sorular bir süre sonra muhabbeti sıkıcı hale getirir ve konu bir yere bağlanmadan kalabilir. Bu da uzun ve sıkıcı sessizleri beraberinde getirir ve ilk buluşma birden son derece sıkıcı bir hal alır. Sıkıcı ve klişe sorulara alternatif arıyorsanız işte size orijinal soru önerileri…

Yazıyı inceleyin: Sıradanlıktan kurtulun: İlk buluşmada soracağınız 32 eğlenceli soru

6. Tantrik Cinsellik nedir: Tantra’nın temel prensipleri ve tantrik seks uygulama önerileri

Tantra, cinsel birlikteliği orgazmdan çok partnerle bütünleşme olarak açıklıyor. Bu nedenle de Tantra aslında cinsel birliktelikten çok kendinizle ya da partnerinizle olan bağlantınızı simgeleyen bir öğreti. Antik Sanskritçe’de enerji ağı oluşturmak anlamına gelen tantra kelimesi, tantrik uygulamalarda meditatif, spontan, derin ve samimi bir cinsel deneyimle spritüel bir aydınlanmaya erişmeyi amaçlıyor. Tantra öğretisinin tek odaklandığı şey daha açık ve daha güçlü bir zihin-beden bağlantısına ulaşmak değil. Tantrik cinsellik sırasında kendi bedeninizle olduğu gibi partnerinizin bedeni ve bilinciyle de daha derin ve daha daha senkronize bir bağ geliştirebilirsiniz. Tantra öğretisini cinsel yaşamınıza uyguladığınızda partnerinizle birlikte hem bedensel hem de spritüel olarak birbirinize uyumlanır, cinsel paylaşımınız bittikten sonra da bağlantıda kalarak birbirinizi beslemeye ve büyütmeye devam edersiniz. Daha fazlası için yazımızı incelemeyi unutmayın.

Yazıyı inceleyin: Tantrik Cinsellik nedir: Tantra’nın temel prensipleri ve tantrik seks uygulama önerileri

5. Sonlanması gereken bir ilişkiyi bitirmenize engel olan 7 düşünce kalıbı

Yaşadığımız ve çevremizde gözlemlediğimiz ikili ilişkilerde ilişkiyi devam ettirmek ve bir ileri boyuta taşımak için yüzlerce sebep sayabiliriz. Ancak kabul etmek istemesek ve çoğunlukla göz ardı etsek de kimi ilişkileri sürdürmemek için de yüzlerce gerekçe olabilir. Belki de çoktan bitmesi gereken bir ilişki partnerlerden birinin veya ikisinin sahip olduğu engelleyici düşünce kalıpları yüzünden karada gitmeye çalışan bir gemi gibi can çekişiyordur. Oysa ki bazen gitme zamanı geldiğinde geçmişe bakmadan yola devam etmek ve her anı sıfır kilometre gibi yaşama cesaretini göstermek gerekir. Eğer partnerinizin beklentileri sizin beklentilerinizle uyuşmuyorsa, ilişkiniz yolunda gitmiyorsa, aranızdaki çekimin azaldığını hissediyorsanız ama yine de ilişkiyi bitirmiyorsanız hem kendinize hem de partnerinize haksızlık yapıyor olabilirsiniz. Sonlanması gereken bir ilişkiyi bitirmenize engel olan düşünce kalıplarını yazımızda bulabilir, ilişkinizi yeni bir bakış açısıyla değerlendirebilirsiniz.

Yazıyı inceleyin: Sonlanması gereken bir ilişkiyi bitirmenize engel olan 7 düşünce kalıbı

4. Tutku dolu sahneleriyle nefes kesen en iyi erotik filmler

Cinsellik, hem hayatın hem de sinemanın karşı konulmaz bir gerçeği; hele bir de aşkla birleşirse… Şehvetli bedenlerin buluşması, bastırılmış duyguların açığa çıkması, cinsel arzuların gerçeğe dönüşmesi, yasak aşkların çekici yanı, sürükleyici romantik hikayeler, tutku dolu aşıklar ve tabii ki erotizm, hepsinin filmlere heyecan kattığı kesin. Ekrana kilitlemeyi başaran erotik sahnelerden sıcak dokunuşlara, en ikonik nostaljik kesitlerden modern cinsellik yorumlamalarına 90’lardan günümüze tutkulu rüzgarlar estirecek en iyi erotik filmleri yazımızda bulabilirsiniz.

Yazıyı inceleyin: Tutku dolu sahneleriyle nefes kesen en iyi erotik filmler

3. İlişkilerde karşı tarafa sevildiğini hissettirecek küçük ama etkili adımlar

Her şey yolunda gitti ve ilişkiniz ilk ayların heyecanını aşıp uzun süreli evresine girdi. Olgunlaşmış bir ilişki güzel bir haber olsa da o ilk ayların her an bulutlar üstünde hissettiren etkisi paha biçilemez. Bu yüzden sevgilinize duyduğunuz aşkı ona hissettirmenize yardımcı olacak birkaç öneriye ihtiyacınız olabilir. Biz de romantik ilişkilerde karşınızdaki kişiye sevildiğini hissettirmenize yardımcı olacak adımları bir araya getirdik. Detaylar, yazımızda.

Yazıyı inceleyin: İlişkilerde karşı tarafa sevildiğini hissettirecek küçük ama etkili adımlar

2. Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

Özel hayatımızda, profesyonel yaşamımızda, iş arkadaşlarımızla ya da yakın dostlarımızla konuşurken, partnerimizle anlaşmaya çalışırken zaman zaman fikir ayrılığına düşüp tartışmalar yaşayabiliyoruz. Hepimizin karakteri, kişisel özellikleri ve mizacı farklı olduğunda tartışmalara dahil olma ve çatışmaları yönetme şekillerimiz de farklılık gösterebiliyor. Öte yandan karakterimizi şekillendiren burcumuzun özellikleri de anlaşmazlık durumları ile nasıl başa çıktığımızı etkileyebiliyor. Burçlar tartışmalarda nasıl bir tutum gösterir merak ediyorsanız yazımıza göz atmayı unutmayın.

Yazıyı inceleyin: Tartışmalarda hangi burç nasıl davranır?

1. İlişkinizin geleceğini görmenize yardımcı olacak 15 evet-hayır sorusu

“Bu ilişki nereye gidiyor?” ya da “Acaba uyumlu bir çift miyiz?” diye düşündüğünüz oluyor mu? Karşılıklı sevgi ve saygıyla devam eden, partnerinizle çok iyi anlaştığınızı düşündüğünüz ilişkinizin bir geleceği var mı, uzun süreli bir birliktelik ufukta görünüyor mu?” Yazımızda yer alan sorulara içten yanıtlar vererek ilişkinizi değerlendirmeniz mümkün.

Yazıyı inceleyin: İlişkinizin geleceğini görmenize yardımcı olacak 15 evet-hayır sorusu

İlginizi çekebilir: Potasyum eksikliği, sağlıklı boşaltım sistemi, antienflamatuar etkili çorbalar: 2022 yılının en çok okunan Live Up yazıları

YORUMLAR

Maksimum karakter sayısına ulaştınız.

Kalan karakter: