Sevgilimizle bir ayrılıp bir barışmak ruh sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Ayrıldığınız kişiyle tekrar bir araya gelme ihtimaliniz olduğunda kendinize hatırlatmanız gereken tek bir şey var, o da daha önce neden ayrıldığınız.

Güzel Kadın

Güzel Kadın

@guzelkadin

Eklenme

:21 Eki 2022 - 22:10

Güncellenme

:25 Tem 2024 - 08:09

Sevgilimizle bir ayrılıp bir barışmak ruh sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Yapılan araştırmalara göre sürekli ayrılıp barışmak çiftlerin ruh sağlığı üzerinde çok zararlı etkilere sahip. Ufak bir tartışmanın ardından tarafların birbirlerine olan güvenlerini sorgulaması ve karşı tarafa yetemediklerini düşünmeye başlamaları onları ayrılığa sürükleyebilirken, kıskançlıktan kaynaklanan endişe ve kavgalar da kişide depresyona sebep olabiliyor.

Sağlığın her şeyden önemli olduğunu ve mutsuzluk veren bir ilişkinin büyük zararlar verebileceğini belirten psikologlar, ayrılıp barışma üzerine kurulu ilişkilerde tarafların birbirleriyle anlaşamasa dahi barışmalarının nedeninin birbirlerine karşı besledikleri cinsel tutku olabileceğini belirtiyor.

Psikolog Madeleine Mason Roantree, bu tarz ilişkilerin duygusal ve fiziksel suistimale dayanan ilişkiler olduğunu açıklıyor ve tarafların birbirinden ayrı kalamadığını belirtiyor fakat beraber olduklarında birbirlerine kötü geldiklerinin de altını çiziyor.

Ayrıldığınız kişiyle tekrar bir araya gelme ihtimaliniz olduğunda kendinize hatırlatmanız gereken tek bir şey var, o da o kişiyle daha önce neden ayrıldığınız. Eğer ortada bir barışma ihtimali varsa öncelikle eski sevgilinizle ilişkinizde nelerin yanlış gittiğini konuşmalı ve aynı sorunları tekrar yaşayıp yaşamayacağınızı anlamalısınız.

YORUMLAR

Maksimum karakter sayısına ulaştınız.

Kalan karakter: